Mersin Valiliği
Mersin Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Mersin Valiliği
Mersin Valiliği

MERSİN KÜLTÜR BALIKÇILARI DERNEĞİ TARAFINDAN, MERSİN İLİ SİLİFKE İLÇESİ, AKDERE MAHALLESİ, DANA ADASI AÇIKLARI 1 NOLU SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM SAHASI MEVKİİ’NDE YAPILMASI PLANLANAN KÜLTÜR BALIKÇILIĞI TESİSLERİ KAPASİTE ARTIŞI

07 Nisan 2021

Mersin Kültür Balıkçıları Derneği tarafından, Mersin ili, Silifke ilçesi, Akdere Mahallesi, Dana Adası Açıkları 1 nolu Su Ürünleri Üretim Sahası Mevkii’nde “Kültür Balıkçılığı Tesisleri Kapasite Artışı” Projesi’nin yapılması planlanmaktadır.

         Söz konusu proje için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu, İnceleme-Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek değerlendirilmiş ve son şekli verilen ÇED Raporu, 10 (On) gün halkın görüş ve önerisine Valiliğimizde (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda açılmıştır.

         Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca projeyle ilgili karar alma sürecinde halktan gelen görüşler de dikkate alınmakta, gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanması, ek çalışmaların yapılması ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonu’nun yeniden toplanması istenebilmekte ve son şekli verilen ÇED Raporu örneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün https://eced-duyuru.csb.gov.tr/eced-prod/duyurular.xhtml internet adresinde yayımlanmaktadır.

         Son şekli verilen ÇED Raporu; ÇED Yönetmeliği’nin 14. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince 10 (On) gün boyunca halkın görüşüne açıldığından, görüş ve önerileri için bu süreç içerisinde Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edebilirler.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır